Kącik psich porad: Czym jest świadoma adopcja?

♦️Kącik psich porad♦️

♦️Czym jest świadoma adopcja? ♦️

To na początku określenie swoich możliwości finansowych, świadomości jak dużą odpowiedzialnością jest posiadanie psiaka, zastanowienie się jaki pies będzie dla nas idealny i z jakimi problemami jesteśmy w stanie sobie poradzić oraz czy w razie potrzeby jesteśmy w stanie podjąć współpracę ze specjalistą (weterynarzem, trenerem, behawiorystą, zoofizjoterapeutą itd.).

Nie dla każdego dobrym wyborem będzie szczeniak, przy maluchu jest ogrom pracy związany z wychowaniem i socjalizacją.
Nie dla każdego też nada się senior, psiaki w podeszłym wieku potrzebują dużo spokoju i odpoczynku, więc rodzina, która tygodniowo pokonuje dużo kilometrów i często wyjeżdża np. w góry powinna pomyśleć i młodszym psie.

Trzeba też się zastanowić jaki typ rasy się dla nas nada. Psy ras pierwotnych, terriery, psy ras pasterskich lub psy użytkowe w domu, gdzie są trzy krótkie spacery w ciągu dnia ? To zdecydowanie wiąże się z problemami.

Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie jaki pies będzie idealny dla Was, ponieważ jest to bardzo indywidualne. Nie ma jednego dobrego wyboru.

Jeżeli chcecie adoptować psiaka, a nie wiecie jakiego lub wiecie, że możecie mieć trudności z nim warto skonsultować się ze specjalistą aby pomógł Wam przygotować się na nowego członka rodziny, dobrać odpowiedniego kandydata, a w razie potrzeby ułożyć indywidualny plan pracy.

Adopcja to cudowny gest, ale też duża odpowiedzialność! Warto zastanowić się jakiego psa wybrać dla swojej rodziny i NIGDY nie wybierajcie psa kierując się wyłącznie jego wyglądem. Piękne futrzaki też potrafią mieć problemy, jak każdy.

♦️ Kącik porad prowadzi Marianna Skitek♦️ https://www.facebook.com/profile.php?id=100082789810972