Przekaż 1% swojego podatku

Jak przekazać 1 % organizacji pożytku publicznego w zeznaniu podatkowym?

W odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego wpisać należy numer pod jakim organizacja widnieje w KRS (jak na zdjęciu powyżej).

Wylicz podatek do zapłacenia w tym roku i w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP” wpisz numer, pod jakim organziacja widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym:

nasz numer KRS to 0000059956.

Upewnij się, że dobrze wpisałeś numer KRS organizacji do formularza PIT (jeśli robisz to elektronicznie, najlepiej skopiuj i wklej podany wyżej numer). Jeżeli wpiszemy błędny numer, urząd skarbowy zwróci się do nas o poprawienie błędu (korespondencyjnie, e-mail, telefonicznie).

W rubrykach PIT-u wpisać trzeba oprócz numeru KRS organizacji, także kwotę, którą chcemy przekazać. Nie może ona przekroczyć 1 % należnego podatku, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Jeżeli rozliczasz się na więcej niż jednym formularzu PIT, w każdym możesz wskazać organizację pożytku publicznego.

Możesz wyrazić zgodę na podanie swoich danych osobowych, czyli imienia, nazwiska i adresu, danej OPP. Zakreśl wtedy odpowiednią rubrykę (poz. 128 – PIT-28, poz. 311 – PIT-36, poz. 97 – PIT-36L, poz. 134 – PIT-37, poz. 60 – PIT-38, poz. 54 – PIT-39).

 

WYPEŁNIJ DEKLARACJĘ ON-LINE LUB POBIERZ PROGRAM:

PIT Online rozliczysz dzięki Instytutowi Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

 

1procent

(źródło: poradnik.ngo.pl)