Wielka odpowiedzialność

Opieka nad kotami wolno żyjącymi to ogromna odpowiedzialność. Nie można się nimi zajmować z doskoku, kiedy mamy czas i chęci. Biorąc na siebie takie zobowiązanie, trzeba mieć świadomość, że to jak praca na etacie, tylko bez wynagrodzenia i urlopu.

Dlatego ogromnie doceniamy Opiekunów kotów wolno żyjących za ich bezintetesowaną i czasami wręcz tytaniczną pracę na rzecz zwierząt 💙💙💙.

Kotami, które widać na zdjęciach zajmują się dwie panie, codzienny rytuał karmienia, mycia misek, nalewania świeżej wody to nie wszystko – zwierzęta są obserwowane i w razie problemów zdrowotnych zawożone do weterynarza. Wszystkie koty ze stada są wyłapywane i przechodzą zabiegi kastracji, na ten moment zostały do wykonania trzy.

Śnieg, deszcz, skwar – to warunki atmosferyczne, które nie są przyjemne dla zwierząt, ale nie mogą i nie odstraszają ich opiekunów. Nagrodą za to poświęcenie i ofiarowany czas jest poprawa losu tych wspaniałych zwierząt 🐈🐈🐈🐈.

Dziękujemy ogromnie w ich imieniu 💙💙💙.

Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt wspiera Panie w żywieniu zwierząt, koty zostały wykastrowane ze środków miejskich.