Szukamy wyjątkowego domu i opiekuna dla suni

Raja to suczka drobnej budowy (ok. 8 kg), w wieku 7-8 lat, wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona i zaczipowana. W dotychczasowym życiu suczka prawdopodobnie nie miała domu, który dałby jej poczucie bezpieczeństwa i nauczył zaufania do ludzi. Jej życie to nieustanny lęk i walka o przetrwanie. Wszystko to odcisnęło na jej psychice piętno, które teraz determinuje zachowania Rai.

Aktualnie Raja zaczęła doceniać wygody życia w domu, lubi leżeć na kanapie, nie niszczy, nie jest hałaśliwa. Nie jest psem szukającym aktywności, woli spokojne funkcjonowanie w znanej jej przestrzeni. Suczka czuje się bezpiecznie jeśli wokół jest spokój, nie lubi zmian, obcych ludzi i nowych zapachów, boi się niektórych przedmiotów i odgłosów. Burza, silny wiatr czy deszcz wywołują u niej panikę. Raja nie jest towarzyska i nie nawiązuje bliższych relacji z innymi zwierzętami, raczej jest obojętna w stosunku do nich, niektórych się boi, woli psy ciche i zrównoważone. Jej samopoczucie jest stabilne jeśli zachowuje się określony rytm dnia. Nie okazuje uczuć w stosunku do opiekuna tak jak zwykle czynią to psy. Na zdjęciach widać jej ogromny strach w oczach, którym sunia reaguje na aparat fotograficzny.

Najlepiej jeśli w domu jest jeden opiekun, góra dwóch. Raja boi się miejskiego zgiełku, więc w grę wchodzi tylko cicha lokalizacja. Szukamy dla Rai spokojnego domu ze szczelnie ogrodzonym terenem, z opiekunem cierpliwym i doświadczonym w pracy z lękliwymi psami. Szukamy człowieka, który pokocha Raję bezwarunkowo, nie oczekując wiele w zamian.

Więcej informacji o suni pod nr tel. 606 911 826, proszę dzwonić po 18-tej. Obowiązuje wizyta przed i po adopcyjna oraz podpisanie umowy.