Sprawozdanie z działalności za rok 2016

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Z DZIAŁALNOŚCI OSTROWSKIEGO STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW ZWIERZĄT ZA ROK 2016

W roku 2016 w ramach programu zapobiegania bezdomności  wysterylizowaliśmy 16 psów i 106 kotów, na ten cel z funduszów przeznaczono 13 400 zł.

Sponsorowaliśmy leczenie 36 bezdomnych kotów i 16 psów,  polegające na odrobaczaniu, szczepieniu, odpchleniu i leczeniu, w tym zabiegi operacyjne ratujące życie zwierząt, za kwotę 9 000 zł.

Przekazywaliśmy do schroniska preparaty i karmę dla seniorów, poprawiające kondycję stawów, uśmierzające bóle stawowe.

W  schronisku ze środków stowarzyszenia zostały zbudowane dwa wybiegi dla psów. Na potrzeby schroniska zostały zakupione 22 budy, ocieplone, które pozwoliły przetrwać zimę psom, za kwotę 9 200 zł.

Z profesjonalnych usług strzyżenia skorzystało 22 psów ze schroniska.

Za kwotę 4 957 zł nakarmiliśmy bezdomne koty, a za kwotę 3 000 zł zakupiliśmy karmę specjalistyczną dla psów ze schroniska z kłopotami gastrycznymi i psów starszych.

Wolontariusze ze Stowarzyszenia brali udział w 35 interwencjach w sprawie złego traktowania zwierząt.

Ufundowaliśmy wózek inwalidzki dla suczki Dagi przewiezionej ze schroniska do domu dla starych psów tzw „Staruszkowa”. Wspieraliśmy „Staruszkowo”, w którym znajdują się trzy starsze, schorowane i wycofane psy z ostrowskiego schroniska, karmą, lekami, wolontariusze Stowarzyszenia naprawili ogrodzenie. Wolontariusze Stowarzyszenia zawieźli sześć psów  ze schroniska do domów adopcyjnych poza Ostrowem Wielkopolskim, 4 w okolice Warszawy, a 2 Karpacza. Stowarzyszenie zostało zaproszone do udziału w charytatywnej imprezie „Gwiazdka na Rynku”,podczas, której wolontariusze promowali działalność organizacji oraz zbierali karmę na rzecz bezdomnych zwierząt. Prowadzimy stronę internetową  www.milosnicyzwierzatostrow.pl i konto na FB, działalność ta zwiększa znacznie liczbę adopcji, umieszczamy ogłoszenia o zaginionych i znalezionych zwierzętach, edukujemy, doradzamy jak właściwie obchodzić się ze zwierzętami i jakie są ich potrzeby.

Z ww. działań na rzecz Schroniska w Wysocku Wielkim przeznaczono kwotę 18 800 zł.

PREZES
Halina Biała

SEKRETARZ
Magdalena Hausmann