Pierwsza konsultacja z Bazarku

Pierwszy beneficjent zbiórki na konsultacje behawioralne w ramach Bazarek na podopiecznych OSMZ

Zgłoszony problem:
pies ugryzł dziecko sąsiadów.

Opis sytuacji:
Psa stresuje obecność dzieci, kiedy widzi, że musi wejść z nimi w interakcję. Sam z siebie potrafi je minąć i nie zwraca na nie większej uwagi, jeśli dystans jest za mały i jest wprowadzony w trudną sytuację widać u niego sygnały stresu i napięcia.

Na incydent z dzieckiem sąsiadów nałożyło się kilka czynników – był gorący dzień, hałas, bo w sąsiedztwie trwały roboty budowlane, dodatkowo Reks z drugim psem właśnie mieli wychodzić na spacer – wybiegli poza furtkę za opiekunem (nie domknął jej), a tam, po ulicy biegał chłopiec.

Oba psy się nakręciły, zaczęły szczekać i podbiegać do chłopca, który zaczął krzyczeć i uciekać jeszcze bardziej i wtedy doszło do draśnięcia chłopca (nie było jawnego ugryzienia, tylko zahaczenie zębem).

Zalecenia:
Opiekunowie dostali zalecenia jak należy prawidłowo mijać się z ludźmi i innymi psami oraz jak budować pozytywne skojarzenia z dziećmi, czy innymi ludźmi, których Reks się obawia, bo gości też potrafi obszczekać ze strachu.

Konsultacje przeprowadziła:
Behawiorysta/zoopsycholog/trener psów – Golden Woof Małgorzata Kopras

***
Teraz opiekunów czeka praca z Reksem, ale mamy nadzieję, że uda się pomóc psu i uniknąć w przyszłości kolejnych incydentów.

Dziękujemy za Wasze wsparcie ❤️❤️❤️.