Na lewo, Panie, Panowie

⚠️ Na lewo, Panie, Panowie ⚠️

Schronisko Ostrów nadal trwa remont i przebudowa, w zawiązku z tym, warunki są dość trudne. Pamiętajcie o tym, zarówno odwiedzając schronisko, spacerując z psami, jak i przejeżdżając koło schroniska.

🔴 Bezpieczne spacery

Na ten moment, z uwagi na brak parkingu koło schroniska, parkowanie odbywa się wzdłuż drogi dojazdowej. Zmniejsza to widoczność dla kierowców, przejeżdżających obok i powoduje niebezpieczeństwo dla spacerujących osób i zwierząt.

Szczególnie wychodząc na drogę, należy uważnie się rozglądać, jednocześnie trzymając psa na tzw. krótkiej smyczy, czyli przy nodze.

‼️ Spacerujemy zawsze po LEWEJ stronie drogi, jeśli jest to możliwe poboczem drogi ‼️

Dlaczego jest to takie istotne?

W Polsce obowiązuje prawostronny ruch pojazdów, dlatego idąc po lewej stronie drogi widzimy nadjeżdżające pojazdy i możemy się odpowiednio przygotować, np. schodząc głębiej na pobocze, przytrzymując krócej smycz, zatrzymując się na czas wyminięcia nas przez auto.

Dla zwiększenia naszego bezpieczeństwa warto założyć odblaskowy element, np. kamizelkę.

Zwracajmy uwagę na zwierzęta, które mamy pod opieką, ale także na dzieci – jeśli z nimi odwiedzamy schronisko. Dzieci nie mogą same prowadzić psa (‼️), jeśli chcemy, aby je prowadziły, poprośmy o dwie smycze – jedną trzyma dziecko, drugą osobą dorosła. Jednak takie spacery są możliwe wyłącznie z dala od drogi.

🔴 Bezpieczna podróż

Nowa nawierzchnia drogi koło schroniska, spowodowała zwiększenie natężenia ruchu. Jest to całkiem przyjemny skrót. Niektórzy kierowcy przez to zamieniają się w prawdziwych rajdowców… Efekty tego już boleśnie widać – wczoraj zginął schroniskowy kot Mamba 😭.

Dlatego prosimy – kierowco, zwolnij. Nawet, jeśli miałbyś dojechać na miejsce 5 minut później.