Gabi obecnie Lusia

„Lusia (w schronisku Gabi) została adoptowana w ostatni dzień wakacji.  Było strasznie gorąco. Od początku nie sprawiała problemów. Musiała dogadać się z 3 kotami, najpierw je goniła, ale dostała od nich parę razy w nos i już wiedziała, że ma je omijać. Tylko z najmłodsza kotka się bawi. Są to takie zaczepki. Uwielbia chodzić na spacery, w odludnych miejscach jest spuszczana ze smyczy, biega wtedy jak szalona. Wśród domów musi być na smyczy, bo goni rowerzystów, potrafi się nawet oswobodzić z obroży. Uwielbia bawić się piłkami i jest mega przytulakiem. Śpi z nami w łóżku. To nasza domowa przytulaska. Niestety po wcześniejszych doświadczeniach często trzęsie się z nieznanych powodów.”

Suczka została wydana ze schroniska niewysterylizowana, Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt sfinansowało zabieg.

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt uchwalony przez gminę powinien zakładać obligatoryjną sterylizację albo kastrację zwierząt w schroniskach. Niestety bardzo często nie jest to przestrzegane, a do nas coraz częściej zgłaszają się właściciele psów ze schroniska, na których został bezprawnie przerzucony ten obowiązek.