Dziękujemy Wam za wsparcie!

Udział w bazarku to znacznie więcej niż kupno ładnego przedmiotu.

3 lata temu ruszył pierwszy Bazarek na rzecz podopiecznych Ostrowskiego Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt. Był to spontaniczny pomysł Iwony, która na bazarek wystawiła swoją biżuterię, książki, kilkanaście przedmiotów – jednak wkrótce bazarek zaczął się rozrastać, ponieważ dołączali kolejni ofiarodawcy.

Każdy kolejny Bazarek był większy – więcej przedmiotów, darczyńców i dużo więcej pracy przy nim. Jeśli ktoś myśli, że za bazarkiem stoi sztab ludzi, to nic bardziej mylnego. Jedna osoba stoi za publikowaniem fantów, a to szereg działań: przyjęcie fantu, wykonanie fotografii, czasami pomierzenie, zawsze opisanie, ustalenie ceny wywoławczej, czasem też kwoty Kup Teraz, zawsze wystawienie posta. Kiedy większość osób wspaniale się bawi podczas licytacji, to również sprawdzanie czy wszystko jest zgodne z regulaminem, odpisywanie na pytania, przygotowywanie listy fantów, darczyńców.

Koniec licytacji, wiąże się z największą ilością emocji u licytujących – od strony organizatora to największa części pracy i presja czasu – ustalenie wygranych licytacji (czasem minuta sprawia, że wygranym jest ktoś inny niż ten, który podał najwyższą kwotę), wpisanie informacji pod każdą licytacją, przygotowanie listy wygranych, sprawdzenie kwot, poinformowanie o wygranych licytacjach, ustalenie odbiorów, sprawdzanie wpłat, a następnie segregowanie i pakowanie wszystkich fantów, wysyłanie paczek, wydawanie fantów. Co ważne to wszystko robi osoba, która poza bazarkiem ma inne zajęcia – pracuje zawodowo, ma rodzinę i swoje zwierzęta, a także intensywnie działa w Stowarzyszeniu.

Oczywiście Bazarek to nie tylko ta jedna osoba! To całe mnóstwo zaangażowanych osób: wspaniali i hojni darczyńcy, osoby licytujące, polubiające i udostępniające posty, a także osoby wspierające, w tym wydawanie fantów. To cały ruch wsparcia ❤️❤️❤️.

Tak więc wygrywając licytację nie tylko stajesz się posiadaczem pięknego lub użytecznego przedmiotu, stajesz się jednym z trybów tej wspaniałej maszyny – całego skutecznego systemu ratowania zwierząt, ponieważ za każdą złotówką uzyskaną z bazarku stoi kolejny uratowany kot lub pies 🥰.

Dziękujemy Wam za wszystko i nieustannie zapraszamy na Bazarek na podopiecznych OSMZ ❤️❤️❤️.