Prawda, która kosztowała trzy lata walki.
Nie zawsze najtrudniejsze w naszej działalności jest ratowanie zwierząt… czasami najtrudniejsza jest obrona prawdy o nas samych.
Od ponad ćwierć wieku Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt działa na rzecz poprawy losu zwierząt. Przez te wszystkie lata widzieliśmy wiele – cierpienie, zaniedbanie, okrucieństwo, które trudno opisać słowami. Ale doświadczyliśmy też czegoś, czego nikt nie powinien przeżywać w działalności społecznej: podważania naszego dobrego imienia.
W ostatnich latach musieliśmy zmierzyć się nie tylko z walką o zwierzęta, ale również z pomówieniami i rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji dotyczących naszego Stowarzyszenia oraz jego członków. W pewnym momencie powiedzieliśmy: dość. Sprawa trafiła najpierw do prokuratury, a następnie do sądu.
Po niemal trzech latach zapadł prawomocny wyrok – Sąd Okręgowy w Kaliszu uznał, że Magdalena Szubert-Bogusławska dopuściła się zniesławienia członków naszego Stowarzyszenia – Iwony Trzcińskiej i Macieja Trzcińskiego oraz samej organizacji, naruszając ich dobre imię poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji.
Z uwagi m.in. na dotychczasową niekaralność oskarżonej sąd zdecydował o warunkowym umorzeniu postępowania na okres 2 lat próby.
Ta sprawa jest dla nas szczególnie przykra również dlatego, że zniesławienia dopuściła się osoba związana w tamtym czasie z działalnością prozwierzęcą – jako członek zarządu Stowarzyszenia Psie Marzenia. Niezrozumiałe dla nas jest to, że osoba, która powinna nieść pomoc zwierzętom, kieruje swoje działania przeciwko ludziom, którzy od lat bezinteresownie i z ogromnym oddaniem realnie tę pomoc niosą.
Po tym wszystkim nie usłyszeliśmy nawet zwykłego „przepraszam”.
Nie szukamy rozgłosu ani zemsty. Mamy jednak nadzieję, że ten wyrok będzie ważnym sygnałem – że słowa mają znaczenie, a odpowiedzialność za nie jest realna.
Aby jednak z tej bardzo złej historii mogło wyniknąć coś dobrego, zdecydowaliśmy, że środki zasądzone od oskarżonej na rzecz Stowarzyszenia przeznaczymy na diagnostykę i leczenie 17-letniej suczki Lusi.
Lusia straciła dom wtedy, kiedy najbardziej go potrzebowała… na starość, gdy jej ciało zaczęło odmawiać posłuszeństwa, a choroba powoli odbiera jej siły. Po latach życia u boku człowieka została sama właśnie wtedy, gdy najbardziej potrzebowała bliskości, spokoju i poczucia bezpieczeństwa.
Wkrótce opowiemy Wam jej historię… ![]()
Na zdjęciu członkowie naszego Stowarzyszenia – Iwona i Maciej oraz dwa (z czterech) adoptowanych przez nich psiaków.![]()
![]()
![]()
Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt to szansa na lepsze życie dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt.
KRS: 0000059956 – przekaż 1,5% podatku na zwierzęta
Numer konta: 95 1090 1160 0000 0000 1603 5008
Stała zbiórka:
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/milosnicyzwierzatostrow
Razem możemy więcej!
Dziękujemy za Twoje wsparcie! ![]()