Rozstrzygnięcie kociego konkursu ![]()
![]()
z IV Charytatywnego Kiermaszu Książki![]()
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi – były piękne, wzruszające, mądre i pełne miłości do kotów
.
Dyskusje przed wyborem zwycięzcy były naprawdę długie, bo każde z Was pokazało, jak niezwykłe i fascynujące są koty
. Jednak zgodnie z zasadami musieliśmy wybrać jedną odpowiedź
.
Książkę „Kot słusznie dumny” z dedykacją Autorki – Bogny Skrzypczak-Walkowiak wygrywa Lena Müller ![]()
:
„Koty są wyjątkowe i zdecydowanie uzależniające ![]()
Nie każdy potrafi je od razu zrozumieć, bo mają swój język, swoje humory i swoje granice. Ale kiedy człowiek nauczy się je szanować i odczytywać, odkrywa, że za tą niezależnością kryje się coś naprawdę niezwykłego ![]()
A potem, zanim się obejrzy, nie wyobraża już sobie świata bez kotów…i jest na ich punkcie kompletnie zakręcony (czyt. porobiony
)”
Gratulujemy ![]()
![]()
!
Ale… nie potrafiliśmy przejść obojętnie obok innych odpowiedzi, dlatego postanowiliśmy dodatkowo nagrodzić pozostałe osoby wyjątkową kocią torbą ![]()
.![]()
Grzegorz Kuchna:
„Koty to stworzenia, które rozumieją tyle samo komend co psy… ale w większości przypadków świadomie decydują, że nie będą na nie reagować. I właśnie za ten charakter je uwielbiamy.
Chodzą własnymi ścieżkami, mają swoje humory, patrzą na człowieka z lekkim poczuciem wyższości, a mimo to potrafią nagle przyjść, położyć się obok i mruczeniem naprawić cały dzień. Kot nie ma właściciela — kot ma lokaja. Człowieka odpowiedzialnego za pełną miskę, czystą kuwetę i odpowiedni poziom głaskania.
Są cudowne właśnie dlatego, że niczego nie udają. Trochę dzikie, trochę czułe, trochę aroganckie… i absolutnie niezastąpione.”![]()
Joanna Suś:
” Koty wyjątkowo dobrze dbają o swój dobrostan. Robią to czego potrzebują i to co im służy. Powinniśmy się wielu rzeczy od nich nauczyć, jak choćby wielokrotnego przeciągania w ciągu dnia, nasze kręgosłupy to uwielbiają i będą nam wdzięczne. Jednak koty robią nie tylko sobie dobrze. Dzielą się swą dobrą energią z nami. Przychodzą zawsze kiedy ich potrzebujemy, koją nas swym mruczeniem, grzeją swym ciepłem, wywołują uśmiech i sumarycznie poprawiają nastrój
. „![]()
Baś Herrzog:
” Wszystko robią, kiedy chcą
Śpią, jedzą, wędrują, leniuchuje, mruczą, łaszą się, polują, obserwują, patrolują teren…
Tylko wtedy, kiedy chcą, nic na rozkaz ![]()
I za to je kocham, bo sama chciałabym taka być ![]()
![]()
„.
Dziękujemy ![]()
![]()
.