Kącik psich porad: Badania kontrolne

♦️Kącik psich porad♦️

♦️Badania kontrolne♦️

Jak często robicie kompleksowe badania swoim psom? A ilu z Was zrobiło takie badania nowemu członkowi rodziny?

♦️Po co badania?

Psy ze schroniska to tak naprawdę jedna wielka niewiadoma. Mało, o którym psie wiemy jaka jest jego przeszłość, tym samym nie wiemy co jadł, czy na coś chorował.

Nie ma to znaczenia czy jest to mały szczeniaczek czy psi senior, tuż po adopcji jak tylko psiak się zaaklimatyzuje warto zabrać go na kompleksowe badania krwi.

Profilaktyka bardzo często ratuje życie i pozwala zapobiegać zanim dojdzie do poważnych problemów.

♦️Jak często badać psa?

Każdy weterynarz pewnie powie inaczej, ale to od Was zależy jak często sprawdzicie ogólny stan zdrowia psa.

♦️Co nam dają regularne badania?

Jeżeli wyjdzie u psa jakaś choroba to będziemy wiedzieć ile mniej więcej się rozwija (od czasu poprzednich badań). W momencie kiedy psa nie badamy, nie wiemy czy choruje od miesiąca czy od urodzenia.

♦️Co może sygnalizować zmiana zachowania?

Pamiętajcie proszę, że pies nie podejdzie do Was i wam nie powie wprost, że coś się dzieje. Psy wysyłają różne sygnały, niestety mało się o tym mówi, więc wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że poszczególne zachowania mogą świadczyć o czymś niedobrym.

Choroby towarzyszące naszemu psu mogą mieć ogromny wpływ na jego zachowanie. Dlatego, jeżeli wasz pies zaczyna się dziwnie zachowywać warto od razu jechać sprawdzić jego stan zdrowia.

♦️♦️♦️

Ja swojego seniora badam co 6 miesięcy i już wielu chorób w ten sposób udało się uniknąć. Szczeniaka badałam raz i niestety za późno. Na szczęście sztab weterynarzy ją uratował i co roku badania będą powtarzane.

A Wy kiedy ostatnio badaliscie swojego psa?

♦️♦️♦️

♦️ Kącik porad prowadzi Marianna Skitek♦️ https://www.facebook.com/profile.php?id=100082789810972