Zosia umierała dwa razy :(

Zosia umierała dwa razy, zanim zaczęła nowe życie… 💔

„Opiekun” Zosi postanowił się jej pozbyć. Bo była stara. Bo chorowała. Zamknął ją w worku i wrzucił do stawu… 🥺

Nie wiadomo jakim cudem Zosia dwa razy sama wydostała się z wody i walczyła o życie. W końcu ktoś zareagował. Trafiła do schroniska, a później do domu pełnego empatii, ciepła i innych psiaków po przejściach.

Dziś jest bezpieczna. Ma miękkie posłanie, troskę i ludzi, którzy widzą w niej kogoś ważnego. Ale lata zaniedbań i życia w trudnych warunkach zostawiły po sobie ślad 😔

Przed Zosią jeszcze wiele – m.in. operacja guza na listwie mlecznej. Jednak najpilniejsze były zęby. Ich stan był tragiczny. Chore, gnijące zęby to nie tylko ból przy jedzeniu. To ciągły stan zapalny, bakterie krążące po całym organizmie i ogromne obciążenie dla serca, nerek czy wątroby. Zwierzę żyje wtedy w nieustannym cierpieniu, często po cichu, nie pokazując jak bardzo boli.

Na co dzień opiekunowie sami radzą sobie z kosztami utrzymania tej niezwykłej gromady starszych, schorowanych psiaków. A to ogromne wydatki. Tym razem jednak wszystko nawarstwiło się jednocześnie – w tym samym czasie konieczne były operację dwóch psów, a kolejne dwie planowane są już na lipiec.

Dlatego postanowiliśmy wesprzeć Zosię i opłacić jej zabieg ❤️. Środki na ten cel pochodziły z Bazarku – dziękujemy Wam za wsparcie 🥰.

Mamy nadzieję, że Zosia szybko wróci do sił i jeszcze długo będzie cieszyć się swoim nowym życiem – takim, jakie każdy pies powinien mieć od początku: spokojnym, bezpiecznym i pełnym miłości.

🐾🐾🐾
Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt to szansa na lepsze życie dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt.

❤️ KRS: 0000059956 – przekaż 1,5% podatku na zwierzęta
❤️ Numer konta: 95 1090 1160 0000 0000 1603 5008
❤️ Stała zbiórka:
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/milosnicyzwierzatostrow

Razem możemy więcej!
Dziękujemy za Twoje wsparcie! ❤️