Schronisko znów umywa ręce 😠😠😠

Te cztery ok. 3 tygodniowe kotki zostały podrzucone pod dom Pani Weroniki. Pani Weronika zadzwoniła do Schronisko Ostrów, żeby je odebrało, bo tym się powinno zajmować między innymi – zabezpieczaniem bezdomnych zwierząt. Te kocięta bez mamy nie byłyby w stanie przeżyć. Schronisko jednak odmówiło ich przyjęcia… Kolejny raz, bo takie zgłoszenia otrzymujemy niestety wielokrotnie 😠.

Dziś miały już wylądować na biurku Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, która podobno tak kocha zwierzęta 😏. Skoro schronisko pod jej pieczą umywa ręce, to Pani Prezydent na pewno by je przygarnęła. Przecież to gmina (Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski) jest zobowiązana do sprawowania opieki nad zwierzętami bezdomnymi.

Kotki jednak nie znalazły się u Pani Prezydent, bo kolejny raz zajęliśmy się nimi – dzięki pomocy wspaniałych osób, które tak jak my działają sercem – pro bono – charytatywnie. Natomiast firma prowadzącą schronisko, która rocznie otrzymuje 630.000 złotych na jego prowadzenie, jak zwykle zawiodła.

Tak nie powinno być! Nie można przerzucać na organizacje społeczne i osoby prywatne odpowiedzialności za zwierzęta, które powinny być zaopiekowane przez gminę!

Na marginesie przypominamy:

⚠️ Firma AG-Bud Agnieszka i Laura Nowickie otrzymuje rocznie 630.000 złotych na prowadzenie schroniska.

⚠️ 80 procent powinna przeznaczyć na schronisko (w tym zatrudnienie pracowników, leczenie zwierząt, kastracje, szczepienie, media itp.), 20 procent może wziąć dla siebie.

⚠️ Schronisko zatrudnia pracowników, w tym roku pięciu, posiada samochód przystosowany do przewozu zwierząt.

⚠️ Zgodnie z zawartą umową firma powinna przyjmować zwierzęta całodobowo, całodobowo również udzielać pomocy weterynaryjnej.

⚠️ Powinna także zapewnić niezbędny personel do opieki nad zwierzętami.

To i wiele innych działań powinna firma AG-Bud zgodnie zgodnie z zawartą umową, za to właściciele firmy biorą niemałe pieniądze.

Pani Prezydent, dlaczego wobec tego sytuacja kotów wygląda w mieście tak dramatycznie?

Co ma zrobić osoba, której schronisko odmówiło pomocy? Zostawić te zwierzęta na pewną śmierć? Czekamy na zdecydowaną reakcję z Pani strony.